استاد مهدی اسماعیلی مود

استاد مهدی اسماعیلی مود از هنرمندان خوشنویس بنام کشور از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درجه یک هنری (معادل دکترا ) دریافت نمود 
استاد مهدی اسماعیلی مود پس از ارسال آثار و بیوگرافی هنری در سال 85 به دبیرخانه شورای ارزشیابی هنرمندان ، نویسندگان و شاعران کشور پس از بررسی توسط کمیته تخصصی اساتید طراز اول کشور ، استاد یدالله کابلی ، استاد عباس اخون و استاد محمد سلحشور و تایید ، و نظر نهایی شورای ارزشیابی نهایی هنرمندان کشور در تاریخ 8/4/89 درجه1 هنری موافقت و به وی ابلاغ گردید .
این حکم توسط حمید شاه آبادی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دکتر طباطبایی نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی ، دکتر عزیزی نماینده وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، ایرج نعیمایی نماینده فرهنگستان هنر، استاد عطار چیان متخصص هنری و محمد حسین نیرومند تماینده تام اختیار وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و دبیر شو.رای ارزشیابی هنرمندان کشور امضاء گردیده است و گواهینامه اصلی درجه 1 هنری توسط رئیس جمهور در مراسمی خاص به این هنرمند اهدا خواهد شد .
براساس این گزارش،مهدی اسماعیلی مود در سال 87 موفق به اخذ گواهینامه استادی خط شکسته از شورای ارزشیابی انجمن خوشنویسان ایران گردیده و تاکنون بارها مقام اول خط شکسته را در کشور کسب نموده است .
وی دارای تالیفاتی در زمینه آموزش خوشنویسی بوده که در کشور به عنوان مرجع از آن استفاده می گردد، که بارها تجدید چاپ گردیده است و تا کنون 15 نمایشگاه انفرادی و 5 نمابشگاه خارج از کشور در کشور های پاکستان ، قطر ، بنگلادش و کویت برگزار نموده ، و آثار وی در کتاب های نفیس خوشنویسان جهان اسلام در ایران و کویت به چاپ رسیده است .
این هنرمند هم اکنون در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مشغول بکار بوده و در ز مینه آموزش خوشنویسی در سطح کشور و استان به صورت حضوری و مکاتبه ای فعالیت دارد .
آموزشگاه هنری وی هم اکنون در ساختمان حکیم نزاری پذیرای علاقمندان به آموزش خوشنویسی می باشد.  

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 1:24  توسط حسين شريفي |